11 квітня Гуманітарний факультет вперше презентував свої програми в Київському центрі УКУ.

Програма відкрилася публічною лекцією Олександра Зайцева “Степан Бандера в сучасній історіографії та публічних дискусіях” . Олександр Зайцев, лауреат премії імені Петра Яцика, є професором кафедри нової і новітньої історії України УКУ, автором монографії “Український інтеґральний націоналізм (1920-ті – 1930-ті роки). Нариси інтелектуальної історії”. Олександр Зайцев володіє особливим вмінням говорити про резонансні події фахово і безсторонньо. Степан Бандера (1909-59), лідер радикального українського націоналістичного руху, це, мабуть, найбільш суперечлива фігура в історії України. Ким був Степан Бандера: безкомпромісним революціонером, борцем за свободу, чи фашистом та ідеологом «геноцидного націоналізму»? Не лише історики, а й звичайні українці радикально відрізняються у своїх відповідях на це питання. Як показують опитування громадської думки, з-поміж усіх історичних діячів, Бандера ділить українців найбільше. Олександр Зайцев, ствердив, що Україна потребує радикальної деміфологізації свого минулого в цілому та історії бандерівського руху зокрема. Тему історичної пам’яті продовжила студентка Магістерської програми Марта Сікиринська, яка презентувала підсумки українсько-німецького студентського проекту, присвяченого історії міжетнічних стосунків в Галичині, Буковині і на Волині у часи Другої світової війни, а також пам’яті про ці події та їхній меморіалізації у сучасній Україні. Завершила програму дискусія з дещо провокативною назвою «Чи має гуманітарна освіта майбутнє?», яку модерувала Олена Гусейнова – журналістка Українського радіо Культура. Андрій Ясіновський, Зоряна Рибчинська і Наталя Ковальчук говорили про свій досвід трансформації університетської освіти за зразком західних програм Liberal Arts. Особливість такого підходу в тому, що програма Artes Liberales має на меті готувати не стільки вузького фахівця, скільки людину, яка вміє критично мислити і вчитися, знає мови, має широкий світогляд і тому зможе знайти себе і в громадському і в професійному житті.