“Спільно поглянувши в минуле, ми можемо дати напрямні в майбутнє”, – о. Богдан Прах на відкритті міжнародної конференції про історичні наративи “Русі”

В УКУ з 10 до 11 листопада 2016 триватиме міжнародна конференція «Історичні наративи «Русі» у Великому князівстві Литовському, Речі Посполитій, Гетьманщині, Московській державі і Російській імперії наприкінці XV – середині XVIII ст.: в пошуках своєї історії». У конференції беруть участь історики з України, Білорусі, Польщі, Литви, Російської Федерації, Німеччини та Японії. Конференція організована за співучасті Німецького історичного інституту при Московському університеті.

dsc_9282

Отець-ректор Богдан Прах привітав учасників конференції. “Дуже тішуся, що організатори конференції бачать у нас таке місце, з якого ми можемо спільно поглянути в минуле. Щоби з того минулого дати напрямні в майбутнє.” За словами отця-ректора, світ в наш час дуже комплікується у багатьох форматах, проте заглиблення в історію, повернення до джерел може сприяти побудові добрих стосунків між сучасними народами.

Професор-доктор Ніколаус Катцер, голова Німецького інституту в Москві, звернувся до присутніх привітанням українською, білоруською, російською, польською та литовською мовами. “Я вперше у Львові, місті, з такими багатими університетськими та культурними традиціями. Мені хочеться сказати: Нарешті я у Львові. Побувавши у Києві і Харкові, я не міг не приїхати до Львова, міста на перехресті європейської історії.”

dsc_9312

Ніколаус Катцер зазначив, що тема конференції мало досліджена і потребує вивчення і обговорення у полілозі. Саме тому, на думку професора, вона зібрала за одним робочим столом і колег, визнаних у науковому світі, і зовсім юних вчених. Доктор Карцер також додав: “Для нас очевидним є те, що гуманітарні науки сприяють порозумінню між народами. Вони вчать слухати, чути і розуміти”.

Один із організаторів конференції професор Київського університету Василь Уляновський зазначив, що Український Католицький Університет завжди славився своєю толерантністю, і ця міжнародна конференція відбувається тут саме завдяки цьому.