«Вмираю, щоб не вмерти…»: відбувся міждисциплінарний семінар про іспанську святу Терезу де Хесус

9 грудня 2015 р. в рамках Днів Святої Терези де Хесус в Українському католицькому університеті відбувся міждисциплінарний науковий семінар-робітня на тему «Містика Святої Терези де Хесус та її присутність в Україні. Захід спільно організували Гуманітарний та Філософсько-богословський факультети УКУ в рамках навчально-дослідної програми «Іберійські студії в УКУ» і міждисциплінарного семінару «Київська традиція та християнський універсум», а також за підтримки Посольства Іспанії в Україні.

dsc_0983

Свята Тереза де Хесус (Тереза Авільська) – одна із найвідоших іспанських святих, містична письменниця і засновниця ордену кармелітів босих, канонізована у 1622 р., та визнана Учителькою Католицької Церкви у 1970 р.

dsc_0929

Зі вступним словом до учасників семінару звернулись декани Гуманітарного та Філософсько-богословського факультетів. Проф. Ігор Скочиляс наголосив на важливості проведення подібних заходів, як прикладу спільних українсько-іспанських проектів. Отець д-р Роман Завійський підкреслив, що семінар є одним із заходів для вивчення як східної так і західної християнських традицій.

dsc_0965

Перш за все модератор семінару д-р Богдан Чума представив одного із найвідоміших сучасних іспанських дослідників життя і діяльності Святої Терези  Фіделя Себастьяна Мед’явілью – професора Автономного університету Барселони (Іспанія). Доктор Фідель розповів про Терезу де Хесус в контексті іспанської містики Золотого віку, тобто в ширшому соціо-культурному контексті.

dsc_0973

«Вмираю, щоб не вмерти..» – писала у своїх поезіях Тереза де Хесус. Власне Святу Терезу як письменницю і рецепцію її творчості в українській письменності представив професор Олександр Пронкевич з Чорноморського державного університету імені Петра Могили. Зокрема продекламувавши вперше для широкого загалу її поезії українською мовою у перекладі Сергія Барщевського.

dsc_0977

Під час Днів Святої Терези де Хесус в Українському католицькому університеті студенти та університетська спільнота мали можливість ознайомитись із різностороннім спадком Святої Терези, рецепцією її творчості на українських землях, що є одним із свідчень численних містків, які існують між Україною та Іспанією.

La exposición “Huellas de Teresa de Jesús” llega a Ucrania.