Ґранти для навчання на Магістерській програмі ГФ УКУ «Історія і культурна спадщина»
Магістерська програма УКУ «Історія і культурна спадщина» проводить відкритий конкурс на отримання ґрантів, що покривають вартість навчання на програмі та дослідницькі відрядження. Зголошення приймаються до 25 червня цього року.
«У нашої програми є добра традиція – щороку вступники мають змогу на конкурсній основі позмагатися за гранти від навчально-дослідних програм. Таким чином ми підтримуємо кращих вступників на програму і стараємося розвивати дослідницькі теми, що мають важливе суспільне значення сьогодні», – свідчить керівник програми «Історія і культурна спадщина» Богдан Чума.
Усі ґранти мають три спільні вимоги до здобувачів: наявність диплому бакалавра, магістра чи спеціаліста (старого взірця); середній бал додатку до диплому – не менше 80 балів; досвід і бажання працювати в межах запропонованої тематики. Проблематика дослідження кожного ґранту наступна:
Ґрант від Центру СУА з жіночих студій:
- історія жіночого руху в Україні;
- усна жіноча історія і дослідження жіночого повсякдення;
- жіноча біоґрафістика.
Ґрант від Навчально-дослідної програми «Українське XX століття» і вічного фонду Тимоша і Ґеновефи Шевчуків:
- культурна, соціальна і політична історія України радянської доби;
- український дисидентський рух, Перебудова і розпад СРСР;
- порівняльна історія тоталітарних режимів у ХХ столітті.
Ґрант від Навчально-дослідної програми «Українське XX століття» і вічного фонду «Броди-Лев»:
- військова історія Української революції 1917–1921 років;
- Друга світова війна: українська перспектива;
- історія українського націоналістичного руху у 20–50-ті роки ХХ століття;
- окупація Криму і військові дії на сході України з 2014 року.
Для участі в конкурсі потрібно надіслати життєпис (CV) претендента з неодмінним зазначенням освітніх даних і додаткових компетенцій (у тому числі тих, які набуваються), та анотацію пропонованого дослідження (обсяг від 2000 знаків з пробілами), в якій вказуються мета, теоретичні підходи і методи, головні джерела й історіографія, засновки і попередні висновки. Зголошення надсилати до 25 червня 2021 року керівнику Магістерської програми УКУ «Історія і культурна спадщина» Богдану Чумі ([email protected]).
На програмі діє «перехресний вступ», тому поступати до нас можуть випускники будь-яких бакалаврських програм. Більше про Магістерську програму «Історія та культурна спадщина» можна дізнатися за цим посиланням, або ж перепитати в її керівника.
Згідно вимог Міністерства освіти і науки України, всі вступники на магістерські програми в Україні повинні скласти обов’язковий Єдиний вступний іспит з іноземної мови. Реєстрація на іспит відбувається online з 11 травня по 3 червня.