«Від критичного мислення до креативної есеїстики»: літературно-критичні есеї студентів Гуманітарний факультет УКУ
Часопис “РІЧ” публікує вибрані есеї міні-проєкту “Від критичного мислення до креативної есеїстики”, який започаткували та реалізовують викладачі кафедри філології УКУ спільно зі студентами бакалаврських програм моделі Artes Liberales Гуманітарного факультету.
Викладач кафедри філології УКУ Данило Ільницький каже, що пропоновані тексти – це
“голос тих, хто, може, ще не обріс дослідами і досвідами, але має свіже читацьке відчуття та евристичний дух… Репертуар тем і проблем, що порушені у цих коротких чи довших літературно-критичних есеях, — різний. Передусім це те, що актуальне і відоме в просторі сучасної української літератури. З іншого боку, це те, що в несподіваний спосіб привернуло увагу студентів-авторів, які оце щойно вступили на шлях глибшого думання про літературу та серйозного аналізу її”
Перші три із шести есеїв студенток Уляни Бутрімової “Жінка в зображенні сучасних українських авторів”, Анни Вознюк “Тема війни та довкола неї в сучасній українській прозі” та Софії Довгополої “Чи можна матюкатися в поезії, або для чого вони це роблять?” доступні для читання на сайті часопису “РІЧ” за покликанням: натиснути тут.
Друга серія есеїв Артема Пушенка“П’ять причин, чому я люблю поезію Сергія Жадана”, Анастасія Фабіровська “Християнські мотиви в сучасній українській поезії”, а також есей Богдани Якобчук “Сучасна українська жінка в літературі: сексуальність, містика і реальність” опубліковані на інтернет-сторінці Часопису “РІЧ” за покликанням: натиснути тут.
Третя порція есеїв об’єднує тексти Ангеліни Ушко “Урятувати малу батьківщину в глобалізованому світі – завдання швейцарця Арно Каменіша”, Богдана Якобчук “Мала батьківщина як капсула пам’яті в тексті швейцарця Арно Каменіша”, Елли Плахотної “Неписьменність зла, або Читання як шлях самоусвідомлення: роман «Читець» Бернгарда Шлінка” та Остапа Лялюка “Сучасні письменники в пошуках «австро-угорського міту Галичини»: шукання чорного кота в темній кімнаті?”. Із цими майстерними текстами можна традиційно ознайомитись на сайті часопису “РІЧ” за покликанням: натиснути тут.