Відбувся науковий семінар про ландшафт у культурній географії, за участі Романа Лозинського
Цієї середи, 29 листопада, студенти та студентки програми Культурологія УКУ мали чудову нагоду подискутувати на тему ландшафту у культурній географії, що має безпосередній зв’язок з антропологією простору, урбаністикою, соціологією тощо. Провадив семінар Roman Lozynskyj – фахівець у сфері міського планування та повсякденних ландшафтів, соціальної теорії та владних відносин.
Культурний ландшафт, семіотика як методологія вивчення ландшафту-тексту, різні способи «читання» ландшафтів та український контекст – ось головні питання «порядку денного». Торкнувся пан Роман і проблеми локальних посттравматичних ландшафтів, а саме – львівської пострадянської спадщини у ключі культури так званого приватизму, осібництва.
Зі жвавої дискусії, переповненої двоїстими питаннями та особистими досвідами, варто виснувати: на ландшафт можна дивитися під зовсім іншим кутом – не як на шматок землі, а як на сконструйований соціальними акторами (себто людьми) простір, повен візуальної інформації, де кожен елемент щось означує і щось означає.
Авторка Iryna Stepaniak