Проєкт «Gente Ruthenus, natione Polonus. Спадщина Яна Андрушевського зі Смоліна» Програми транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна 2014–2020, що реалізується в рамках Європейського Інструменту Сусідства, тематичною метою якого є популяризація локальної культури та збереження історичної спадщини, стартував 1 лютого 2022 року і завершився 31 січня 2023 року. Над втіленням Проєкту працювали ЗВО «Український католицький університет» (УКУ) з українського боку та «Smolin Andruszewski Foundation» («Фонд Смолін Андрушевський») – з польського.
В рамках Проєкту вдалося виконати ряд завдань та заходів, що спрямовані на популяризацію творчого спадку Яна Андрушевського (1866–1930) – русина за походженням та поляка за національністю – що допомогло унаочнити спільне культурне коріння поляків та українців, популяризувати культурне різноманіття українсько-польського Пограниччя, опублікувати та удоступнити письменницьку спадщину Яна Андрушевського, дослідити його біографію та роль у літературному процеіу кін. ХІХ – поч. ХХ століть.
Підсумками виконання Проєкту стали такі продукти:
- Художньо-документальний фільм “Gente Ruthenus, natione Polonus”:
- Інформаційні таблиці трьома мовами (українською, польською та англійською) про Яна Андрушевського у Руді Рожанецькій (Польща);
- Довідкові брошури трьома мовами (українською, польською та англійською) про могили родини Андрушевських біля церкви святої Параскеви у Радружі (Польща):
Loading...
Loading...
Loading...
- Аудіокнига із вибраними творами з видання «Z ziemi łez i piękna»/«З краю сліз і краси», озвученими польською (Стефан Шмідт і Аліція Яхевич) та українською (Януш Юхницький) мовами. Українська версія доступна за покликанням на сайті аудіовидавництва “Audiostories”
- Двомовне видання книги Яна Андрушевського «Z ziemi łez i piękna»/«З краю сліз і краси»,у якій вміщено оригінальні оповідання Яна Андрушевського зі збірки «Z ziemi łez i piękna» (перше видання у Львові 1905 року) та раніше непубліковану новелу «Sosna» та переклад цих творів українською мовою, який майстерно здійснив Андрій Павлишин. Книга містить й наукові розвідки науковців Українського католицького університету (Андрій Ясіновський, Василь Стефанів, Данило Ільницький) та Ряшівського університету (Зенон Ожуґ), а також вступні слова ректорів обидвох університетів – отця Богдана Праха (УКУ) та Сильвестра Чопека (Ряшівський університет).
Отримати матеріали Проєкту (брошури та книгу) можна, звернувшись із запитом електронною поштою до координаторки Проєкту Ольги Малецької [email protected] або через Гугл-форму
«Цей документ був складений за фінансової підтримки Європейського Союзу, у рамках Програми ЄІС ТКС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Повну відповідальність за зміст цього документа несе Заклад вищої освіти «Український католицький університет». Цей документ за жодних обставин не може розглядатися як такий, що відображає позицію Європейського Союзу, ОУ або Спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020»